Sortiment SiluetSi

Podprsenky

Podprsenky jsou důvodem, proč brouzdáte na těchto stránkách. Množství variant, které právě u podprsenek vzniklo během posledních desetiletí, je obdivuhodné. Každá má své stálé obdivovatelky a průběžně prochází konstrukčním vývojem.

Podprsenky

Už naše prababičky nosily nevyztužené podprsenky bez kostic, dnešní střihy nevyztužených podprsenek jen vzdáleně připomínají svoje předchůdkyně. V současnosti je jejich konstrukční a materiálové zpracování doslova famózní a znovu se dostávají do popředí zájmu. Proto v naší nabídce nesmí chybět. Jsou to pohodlné a hlavně skladné podprsenky, kdy u větších velikostí prsou, je možné v nich spát. Důležité je u nich dodržení širokých ramínek, přece jenom je zhruba o 20% větší zátěž ramen oproti podprsenkám s kosticí.

Nevyztužené podprsenky s kosticí jsou dalším přirozeným krokem ve vývoji a také důvodem k věčné diskuzi zda kostice ano, či ne. Obrovské plus pro kostice je, že pomáhají obvodu v podpoře prsa, 80% tíhy prsou tedy nese obvod a uleví se tak ramenům a krční páteři. Kostice také dokáže mnohem lépe prso vytvarovat a dodat mu kulatější tvar. Problém s kosticí nastává v případě, kdy máte špatnou velikost a tlačí Vám do prsní tkáně. Návštěvou u nás v SiluetSi se Vám tohle nestane.

Vyztužená podprsenka s kosticí je něco, co vyzkoušel každý. Největší předností vyztužené podprsenky je i její nevýhodou. Vylisovaná skořepina podprsenky zajistí, že jakékoliv nesouměrnosti a velikostní rozdíly v poprsí nejsou vidět. Stejně tak i bradavky jsou méně nápadné. Na druhou stranu to tvoří jakousi uniformnost a neprodyšnost. Přesto i proto jsou tyto podprsenky stále velmi žádané. A najdete je ve velkém i u nás.

Místo, kde mají vyztužené podprsenky nenahraditelnou úlohu, jsou push up podprsenky. Tradičně se vyráběly s kosticí, nyní se však podařilo konstruktérům vytvořit push up podprsenku bez kostice. Push up podprsenky jsou zlatým grálem pro malé poprsí a pro vytvoření plného dekoltu. Protože plně chápeme, jak důležité je to pro dobré sebevědomí, najdete u nás opravdu velký výběr tohoto zboží.

Z dalších variant nesmíme zapomenout na samodržící podprsenky, které jsou nezbytností v plesové sezoně a léto je s nimi také příjemnější. Ve většině případů se vyrábí jako vyztužené podprsenky s kosticí.

Sportovní podprsenky i když je jejich historie krátká, přesto by jsme ji měly doma mít. Výrobci nabízí vyztužené i nevyztužené s kosticí i bez, takže si vybere každý. Specifikace u sportovních podprsenek je možnost překřížení na zádech a celkově zvýšení její odolnosti proti otřesům a tím umožnění nositelce v klidu sportovat, bez strachu z možných zdravotních problémů.

Kojící podprsenky doma každý mít nemusí, rozhodně je ale doporučujeme všem kojícím maminkách. Vyhnete se tak nevratným škodám napáchaným díky nedostatečné opoře prsa. Opět jsou v nabídce podprsenky s kosticí, kdy je opravdu hodně důležité, aby kostice měla správnou velikost. A podprsenky bez kostice, které jsou vhodné i na spaní. Někdy může být díky velikosti prsou mnohem pohodlnější spát v podprsence, než bez ní.

Vývoj podprsenek je velmi dynamický a co bylo před pár lety pouze fantazie, dnes se daří realizovat. Příkladem je převratný materiál spacer, skořepina je tvarovaná a má určitou výšku a zároveň díky unikátní technologii výroby je materiál prodyšný. Rozhodně je to materiál, který má budoucnost a nabízí to nejlepší z vyztužené a nevyztužené podprsenky.

Všechny z uvedených variant podprsenek mohou být hladké, krajkové, nebo zdobené výšivkou. Stejně tak se nabízí množství různých střihů. Který je ten pravý pro Vás, můžete zjistit u nás v SiluetSi, kde Vám rády pomůžeme s výběrem a dostanete možnost v klidu vše vyzkoušet.

Cenové rozpětí je u nás velké od 1290,- u značky Linga dore, až po 3450,- u krajkových kousků značky Lise charmel.